ربات ها

با ربات Yumi آشنا شوید؛ ربات خانگی هوشمند با تکنولوژی الکسای آمازون

 ربات هوشمندYumi محصول جدید شرکت سازنده ساعت‌های هوشمند و دیگر تکنولوژی‌های پوشیدنی یعنیOmate است و از قابلیت برجسته آن می‌توان  بهصفحهنمایشلمسی 5 اینچی 720 p، پشتیبانی از سیستم‌عامل اندروید و حرکت با چرخ اشاره کرد.

با ربات Miro آشنا شوید؛ چیزی فراتر از یک اسباب بازی هوشمند

 شش سنسور، هشت درجه ی آزادی و قابلیت های نرم افزاری فوق العاده در ربات Miro، آن را به وسیله ای پر کاربرد برای تحقیق و آموزش تبدیل کرده است.

حیوان های خانگی معمولا باهوش، دوست داشتنی و اغلب مقاوم دربرابر خطرات هستند. ربات Miro بر پایه­ی این ویژگی های حیوانات خانگی طراحی شده است که بتواند مانند یک حیوان فکر و رفتار کند. همچنین این ربات می تواند علاوه بر تعامل با انسان با دیگر ربات های همنوع خود نیز تعامل داشته باشد.

با ربات Leka آشنا شوید؛ رباتی ویژه ی کودکان مبتلا به اتیسم روانه بازار می شود.

 رباتLekaبه شکل گوی است و میتواند چهره های متفاوتی را از خود بسازد و صورت آن طوری طراحی شده که توجه کودکان اوتیسمی را به خود جلب میکند.
رباتLeka قادر به تولید صدا، نور و رنگ های مختلف است تا با کودکان اوتیسمی تعامل برقرار کند. این ربات میتواند با کودکان بازی قایم موشک را انجام دهد و با نشان دادن نور و صدا به هنگام بازی با کودکان به آنها پاسخ دهد.

با سریال Humans آشنا شوید؛ زمانی فرا رسیده است که ربات هایی به شکل انسان در خدمت انسان ها هستند.

 

این سریال انگلیسی که فصل اول خود را در 8 قسمت در اواخر سال 2015 به پایان رسانید، در سبک علمی تخیلی به نویسندگی سم وینسنت و جاناتان برکلی می‌باشد. 
داستان سریال در زمانی رخ می دهد که انسان ها زندگی خود را با ربات هایی به نام Synths برای خدمت رسانی به اشتراک گذاشته اند. در این جامعه پدری سخت کوش رباتی دست دوم جهت تمیز کردن و چیدمان منزل میخرد، اما انگار این ربات رازی پنهان را در خود دارد...